Zwiedzanie okretow

Ogłasza się wszem i wobec, że chętni mogą wziąć udział w zwiedzaniu okrętów dzięki uprzejmości Marynarki Wojennej.

Planowany termin wycieczki, to piątek 6.12.2019 r. Chętnych prosimy o kontakt mailowy: okrety@nordcon.gkf.org.pl

Zapisy do poniedziałku 25.11.2019 r.

Szczegóły dotyczące wycieczki zostaną podane w późniejszym terminie.

Michal Cholewa

Michał Cholewa, rocznik 1980 (ale udaje, że wcale nie). Fantasta świadomy od 5. roku życia (Bajki Robotów!), członek ŚKF od 1995, pisze od wczesnego liceum, wydaje od 2008. Autor pięciu tomów powieści cyklu Algorytm Wojny, zbioru opowiadań Echa oraz puli pojedynczych opowiadań w antologiach i pismach. Zdeklarowany fan Gary'ego Larsona, Calvina i Hobbesa oraz Tetralogii Obcych. Nie, nie było dalszych części. W cywilu pracownik Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN zajmujący sie uczeniem maszynowym, ale z całą pewnością nie on będzie odpowiadał za ewentualny bunt maszyn, pamiętajcie o tym proszę.

Projekt grafiki na koszulke

Wiktor Sieklicki

Wiktor Sieklicki – od 2006 roku absolwent Politechniki Gdańskiej. W 2010 roku otrzymał z rąk Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (PG) tytuł doktora w dziedzinie mechatroniki, przedstawiając pracę doktorską „Analiza mikro-elektro-mechanicznej platformy dla celów laparoskopii” wykonaną we współpracy z Uniwersytetem w Genui. Laureat nagród: Rektora PG za najlepszą pracę doktorską, konkursu Młodzi Innowacyjni, nagrody „Statuetka Robina”, konkursu SIMP. Od 2010 roku pracownik Katedry Mechaniki i Mechatroniki Wydziału Mechanicznego PG. W ramach projektu Marie Curie Fellowship „RobotDoC” w latach 2011-2013 pracował w Telerobot oraz Włoskim Instytucie Naukowym (IIT) w Genui, Włochy przy realizacji robotów humanoidalnych (iCub). Obecnie realizuje szereg projektów skoncentrowanych na fizycznym oddziaływaniu robotów na ludzi w rehabilitacji ruchowej palców dłoni (FEX) oraz w przypadkach zaburzeń równowagi (JStep). Czynny trener Odysei Umysłu, pasjonat tańca i mało udolny gitarzysta.

Elzbieta Zukowska

Elżbieta Żukowska- literaturoznawczyni (Mitologie Andrzeja Sapkowskiego 2011), scenarzystka komiksowa ( Miasto z widokiem 2014, Kapitan Wrona 2016, Jaskółka 2018, seria Borka i Sambor 2017- 2019), animatorka projektów kulturalnych (m.in. Teatr z bliska 2016, Korzenie Kultury 2017, Od Mitu do Fantasy 2019). Współpracuje z instytucjami kultury oraz licznymi organizacjami pozarządowymi prowadząc m.in. autorskie warsztaty literackie w oparciu o compbellowską teorię monomitu.

Pawel Majka

Paweł Majka, urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, opowiadaniem w wydanej przez Fabrykę Słów antologii „Tempus Fugit”.

Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: Nowa Fantastyka, Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), Czas Fantastyki; w antologiach: „Kanon barbarzyńców”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nowe idzie”, „Science Fiction”, „Rok po końcu świata”, „Przedmurze”, „Geniusze Fantastyki”, „Fantazmaty”, „Wolsung Antolohia” a także w internetowych magazynach: Fahrenheit, Esensja i Creatio Fantastica.

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść, „Pokój Światów” (Genius Creations). Także w roku 2014 ukazała się „Dzielnica obiecana” (Insignis Media) – pierwsza polska powieść osadzona w świecie Metro 2033 stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego. W 2016 r. ukazała się kontynuacja „Dzielnicy…” – „Człowiek obiecany”. Także w 2016 roku Rebis wydał space operę „Niebiańskie Pastwiska”. W roku 2017 ukazały się dwie powieści: „Wojny Przestrzeni” (Genius Creations) oraz „Berserk” (Filia). W 2019 roku zaszalał i opublikował trzy powieści: „Jedyne” (GC), „Berserk Spowiednik” (Filia) oraz z Radosławem Rusakiem „Czerwone Żniwa: Uderzenie wyprzedzające” (ZNAK).

Czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza Zajdla (opowiadanie „Grewolucja”, powieści: „Pokój Światów”, „Niebiańskie Pastwiska”, „Wojny Przestrzeni”). Trzykrotnie otrzymał nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. „Pokój Światów” i „Niebiańskie Pastwiska” otrzymały nagrodę główną zaś „Wojny Przestrzeni” zdobyło srebrne wyróżnienie.

Drogie Mistrzynie i Drodzy Mistrzowie!

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania sesji i larpów na nadchodzący Nordcon!

Masz sesję, którą chcesz poprowadzić nowej drużynie? A może system, który chciałabyś przetestować? Albo od dawna chodzi Ci po głowie larp, ale nie masz pewności czy zbiorą się gracze? Nordcon jest idealnym miejscem na spełnienie wszystkich Waszych fabularnych pomysłów.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, a z całą pewnością odezwiemy się z dodatkowymi informacjami! Zapisy przyjmujemy do 17 listopada.

Nordcon wzywa!

Krzysztof „Jaxa” rudek

Administrator fanpage RPGowa Alchemia. Z grami fabularnymi związany od ćwierć wieku. Zadeklarowany Mistrz Gry. Game designer i game developer zajmujący się zarówno RPG jak i grami planszowymi. Organizator konkursu dla drużyn RPG Archipelag, wieloletni sędzia PMMa Niestrudzony propagator RPG, wychowawca-mistrz gry na obozach Tol Calen, felietonista, prelegent i recenzent.

Stale punkty programu

Otwarcie – czwartek 18.00

Zamknięcie + konkurs strojów – sobota 20.00

Spotkanie Związku Stowarzyszeń Fandom Polskich – sobota 11.00

Forum fandomu – sobota 12.00

Gry planszowe

Dilbert:

  • sobota 17.00,
  • piątek 16.00,
  • sobota 12.00

Ryzyk Fizyk: piątek 18.00

Games room od 10.00 do ostatniego klienta