Zostan wspoltworca Nordconu!

Jeśli prowadzisz sesje RPG lub LARPy, wiesz co nieco na temat gier fabularnych i chcesz dołączyć do grona twórców programu, napisz do nas!

Od 6 sierpnia do 10 listopada zbieramy zgłoszenia na punkty programu związane z RPG i LARPami.
Dlatego nie czekaj i już dziś zgłoś swoją grę lub prelekcję fabularną na adres: larp.rpg.nordcon@gmail.com

Prosimy o przesyłanie opisów punktu programu, preferowanej daty i godziny oraz ewentualnego zapotrzebowania sprzętowego. Informacje odnośnie zgłaszania punktów programu na konwencie zostaną podane bliżej samego Nordconu.

Po raz pierwszy na Nordconie!!!

Nie musicie obawiać się że hordy wikingów zabiorą wam miejsce na sesji, czy LARPie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom danym nam przez Odyna możecie zapisać się na gry fabularne jeszcze przed konwentem. Dokonać tego można w poniższym formularzu:
https://drive.google.com/open?id=1V_o81n1UA07nBkrij_nA63eY0MXbV4WZPH-OrunZZmM

W razie pytań ślijcie kruki na adres:
larp.rpg.nordcon@gmail.com

Roman Widawski

Od wielu interesuje się kulturą i sztuką japońską. Organizuje i współorganizuje dla dzieci i młodzieży Spotkania z Kulturą Japonii. Bierze czynny udział w organizowanych Dniach Kultury Japońskiej (autor kilkunastu wystaw).
Przede wszystkim wieloletni instruktor sztuk walk.

Aikido stanęło na jego drodze życia w 1979 roku i towarzyszy do tej pory, obecnie 5 dan Aikido Aikikai.

W międzyczasie pojawiła się możliwość praktykowania Kenjutsu z czego skrzętnie skorzystał. Obecnie obok aikido w prowadzonym przez siebie dojo w Pile i Wałczu, naucza sztuki władania mieczem szkoły Kashima Shinryu w odmianie Kashima No Tachi.

Jan Plata-Przechlewski

Urodzony w 1959 r. Mieszka w Wejherowie. Absolwent liceum plastycznego oraz filologii polskiej. Praca magisterska: Kategoria przestrzeni, jej konstrukcja i funkcja w literaturze science fiction. Pisuje recenzje i eseje nt. literackiej i filmowej SF/F/H. Członek GKF od 1987 r. Przez lata był stałym bywalcem Nordconów. Od lat jest redaktorem naczelnym „Informatora GKF”. Autor najstarszego polskiego komiksu undergroundowego Wampiurs Wars – kilkukrotnie wznawianego przez Gdański Klub Fantastyki, a obecnie przypomnianego przez Wydawnictwo Kurc. Od kilku lat współtworzy krótkie formy komiksowe do „Informatora”. Brał udział w kilkunastu wystawach komiksowych. Laureat specjalnej nagrody GDAK od gdańskiego środowiska komiksowego.

Adam Ustynowicz

Reżyser i producent filmowy, popularyzator nauki, specjalizujący się w upowszechnianiu wiedzy o nowych technologiach i ich wpływie na szeroko rozumiane środowisko cywilizacyjne – zarówno naturalne, jak i kulturowe.

Autor ponad 200 filmów i programów telewizyjnych z dziedziny badań kosmicznych, historii lotnictwa, ochrony środowiska naturalnego oraz społeczeństwa informacyjnego.
Autor i producent ogólnopolskich kampanii społecznych w dziedzinach: ochrony środowiska, innowacyjnych technologii, promocji sportu wśród dzieci i młodzieży, upowszechniania polskiego dziedzictwa kulturowego w świecie.
Popularyzator twórczości Stanisława Lema, astronautyki oraz historii polskiego lotnictwa.
Autor i producent pierwszego filmu muzycznego zrealizowanego w Kosmosie – “Chopin – The Space Concert”.

Dr Agnieszka Kiejziewicz

dr Agnieszka Kiejziewicz (1989–), doktorat z nauk o sztuce obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim, a staż zawodowy i badawczy ukończyła na Uniwersytecie w Sztokholmie. Autorka książek o kinie japońskim (Japoński cyberpunk. Od awangardowych transgresji do kina popularnego, Kirin 2018 oraz Japanese avant-garde and experimental film, Peter Lang, 2020), sztuce, a także artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu nauk o sztukach wizualnych, nauk o kulturze oraz popkultury. Filmoznawczyni i wykładowczyni przedmiotów związanych z kinem na Uniwersytecie Gdańskim; członkini zespołu Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy. Współpracuje z artystami, instytucjami kultury oraz galeriami sztuki. W swoich analizach filmoznawczych nieustannie powraca do korzeni cyberpunkowej estetyki, dyskursu o technologii i postcielesności oraz dystopijnych światów przyszłości. Ostatnio kolekcjonuje filmowe memorabilia oraz interesuje się tematyką spotkania widza z filmowym artefaktem. Miłośniczka podróży i języków obcych – japońskiego i szwedzkiego. Prywatnie fanka nordyckiej muzyki punkowej.

Piotr Faryna

Piotr Faryna od ponad 20 lat zajmuje się hobbystycznie kulturą, estetyką, sztuką i historią Japonii średniowiecznej. Prowadził zajęcia popularyzujące tę tematykę podczas Dni Kultury Japońskiej i innych tego typu wydarzeń. Od wielu lat czynnie ćwiczy Aikido, posiada stopień 3 DAN w tej dziedzinie. Prawnik z wykształcenia, mieszka w Warszawie.

Włodzimierz Malinowski

3 dan w Go; Wielokrotny wicemistrz Polski w grze Go; Organizator Europejskich Kongresów gry Go; Autor esejów na temat gry Go i jej historii Na konwencie bedzie nie tylko uczył grać w Go, ale także opowiadał o legendach, duchu i filozofii gry Go i związkach z przełomem w rozwoju sztucznej inteligencji.

Sopocki Klub Kendo

Sopocki Klub Kendo, działający od 2010 roku klub, na co dzień trenujący w Sopockich Szkołach Autonomicznych. Osiągamy sukcesy na arenie krajowej (Mistrzostwo Polski 2021) i na arenie międzynarodowej (Nasi instruktorzy od lat reprezentują Polskę w kadrze narodowej). Misją Sopockiego Klubu Kendo jest stworzenie mieszkańcom Trójmiasta możliwości pełnego rozwoju na drodze ku doskonałości technicznej oraz harmonii duchowej poprzez trening szermierczy.
Profil na fb: https://www.facebook.com/kendosopot/
Instagram: Kendo Sopot (@sopocki_klub_kendo)
Strona: kendosopot.pl

Marcin 'Dredu’ Regulski

Urodzony 25.04.89 w Jarocinie. Brak wykształcenia nadrabia wyobraźnią, charyzmą i zdolnościami adaptacyjnymi. Od 10 roku życia przeprowadza się częściej niż raz do roku, w tym od 10 lat poza granicami Polski. Z zamiłowania stolarz i restaurator antyków, a także tłumacz, redaktor, prezenter i wolontariusz. Współprowadzący podcast RPGadka, inicjator społeczności graczy online i strony „Oni, on i gry”. Uzależniony od gier RPG, nie potrafi przeżyć tygodnia bez zagrania przynajmniej ośmiu sesji.

Krzysztof Machnik

Krzysztof Machnik posiada 4 dan Aikido (Aikikai) oraz zwój Mokuroku w Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu – najstarszej zachowanej do dnia dzisiejszego japońskiej sztuki walki. Jest profesjonalnym nauczycielem sztuk walki, który na co dzień prowadzi swój klub w Gdańsku. Inicjator intensywnych programów szkoleniowych dla młodzieży i dorosłych.

Aikido zajmuje się od 2004 roku. Zaczyna od treningu pod okiem Tomasza Krzyżanowskiego (6 dan Aikido). Swoją wiedzę pogłębia na wielu seminariach w kraju i za granicą, między innymi w Szwecji, Grecji, Chorwacji, na Łotwie i w Japonii. Fascynuje go broń japońska. By rozwinąć swoją wiedzę zaczyna w 2007 roku treningi iaido. Pierwszy kontakt z Katori ma w roku 2010. W 2014 roku tworzy pierwszą na Pomorzu grupę ćwiczącą Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu. W 2019 roku jako pierwszy w Polsce otrzymuje zwój Mokuroku od Tetsutaka Sugawara, głowy Katori Shinto Ryu Sugawara-ha i twórcy Sugawara Sogo Budo.