Roman Widawski

Od wielu interesuje się kulturą i sztuką japońską. Organizuje i współorganizuje dla dzieci i młodzieży Spotkania z Kulturą Japonii. Bierze czynny udział w organizowanych Dniach Kultury Japońskiej (autor kilkunastu wystaw).
Przede wszystkim wieloletni instruktor sztuk walk.

Aikido stanęło na jego drodze życia w 1979 roku i towarzyszy do tej pory, obecnie 5 dan Aikido Aikikai.

W międzyczasie pojawiła się możliwość praktykowania Kenjutsu z czego skrzętnie skorzystał. Obecnie obok aikido w prowadzonym przez siebie dojo w Pile i Wałczu, naucza sztuki władania mieczem szkoły Kashima Shinryu w odmianie Kashima No Tachi.

Jan Plata-Przechlewski

Urodzony w 1959 r. Mieszka w Wejherowie. Absolwent liceum plastycznego oraz filologii polskiej. Praca magisterska: Kategoria przestrzeni, jej konstrukcja i funkcja w literaturze science fiction. Pisuje recenzje i eseje nt. literackiej i filmowej SF/F/H. Członek GKF od 1987 r. Przez lata był stałym bywalcem Nordconów. Od lat jest redaktorem naczelnym „Informatora GKF”. Autor najstarszego polskiego komiksu undergroundowego Wampiurs Wars – kilkukrotnie wznawianego przez Gdański Klub Fantastyki, a obecnie przypomnianego przez Wydawnictwo Kurc. Od kilku lat współtworzy krótkie formy komiksowe do „Informatora”. Brał udział w kilkunastu wystawach komiksowych. Laureat specjalnej nagrody GDAK od gdańskiego środowiska komiksowego.

Adam Ustynowicz

Reżyser i producent filmowy, popularyzator nauki, specjalizujący się w upowszechnianiu wiedzy o nowych technologiach i ich wpływie na szeroko rozumiane środowisko cywilizacyjne – zarówno naturalne, jak i kulturowe.

Autor ponad 200 filmów i programów telewizyjnych z dziedziny badań kosmicznych, historii lotnictwa, ochrony środowiska naturalnego oraz społeczeństwa informacyjnego.
Autor i producent ogólnopolskich kampanii społecznych w dziedzinach: ochrony środowiska, innowacyjnych technologii, promocji sportu wśród dzieci i młodzieży, upowszechniania polskiego dziedzictwa kulturowego w świecie.
Popularyzator twórczości Stanisława Lema, astronautyki oraz historii polskiego lotnictwa.
Autor i producent pierwszego filmu muzycznego zrealizowanego w Kosmosie – “Chopin – The Space Concert”.

Dr Agnieszka Kiejziewicz

dr Agnieszka Kiejziewicz (1989–), doktorat z nauk o sztuce obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim, a staż zawodowy i badawczy ukończyła na Uniwersytecie w Sztokholmie. Autorka książek o kinie japońskim (Japoński cyberpunk. Od awangardowych transgresji do kina popularnego, Kirin 2018 oraz Japanese avant-garde and experimental film, Peter Lang, 2020), sztuce, a także artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu nauk o sztukach wizualnych, nauk o kulturze oraz popkultury. Filmoznawczyni i wykładowczyni przedmiotów związanych z kinem na Uniwersytecie Gdańskim; członkini zespołu Centrum Filmowego UG im. Andrzeja Wajdy. Współpracuje z artystami, instytucjami kultury oraz galeriami sztuki. W swoich analizach filmoznawczych nieustannie powraca do korzeni cyberpunkowej estetyki, dyskursu o technologii i postcielesności oraz dystopijnych światów przyszłości. Ostatnio kolekcjonuje filmowe memorabilia oraz interesuje się tematyką spotkania widza z filmowym artefaktem. Miłośniczka podróży i języków obcych – japońskiego i szwedzkiego. Prywatnie fanka nordyckiej muzyki punkowej.

Piotr Faryna

Piotr Faryna od ponad 20 lat zajmuje się hobbystycznie kulturą, estetyką, sztuką i historią Japonii średniowiecznej. Prowadził zajęcia popularyzujące tę tematykę podczas Dni Kultury Japońskiej i innych tego typu wydarzeń. Od wielu lat czynnie ćwiczy Aikido, posiada stopień 3 DAN w tej dziedzinie. Prawnik z wykształcenia, mieszka w Warszawie.

Włodzimierz Malinowski

3 dan w Go; Wielokrotny wicemistrz Polski w grze Go; Organizator Europejskich Kongresów gry Go; Autor esejów na temat gry Go i jej historii Na konwencie bedzie nie tylko uczył grać w Go, ale także opowiadał o legendach, duchu i filozofii gry Go i związkach z przełomem w rozwoju sztucznej inteligencji.

Sopocki Klub Kendo

Sopocki Klub Kendo, działający od 2010 roku klub, na co dzień trenujący w Sopockich Szkołach Autonomicznych. Osiągamy sukcesy na arenie krajowej (Mistrzostwo Polski 2021) i na arenie międzynarodowej (Nasi instruktorzy od lat reprezentują Polskę w kadrze narodowej). Misją Sopockiego Klubu Kendo jest stworzenie mieszkańcom Trójmiasta możliwości pełnego rozwoju na drodze ku doskonałości technicznej oraz harmonii duchowej poprzez trening szermierczy.
Profil na fb: https://www.facebook.com/kendosopot/
Instagram: Kendo Sopot (@sopocki_klub_kendo)
Strona: kendosopot.pl

Marcin ‚Dredu’ Regulski

Urodzony 25.04.89 w Jarocinie. Brak wykształcenia nadrabia wyobraźnią, charyzmą i zdolnościami adaptacyjnymi. Od 10 roku życia przeprowadza się częściej niż raz do roku, w tym od 10 lat poza granicami Polski. Z zamiłowania stolarz i restaurator antyków, a także tłumacz, redaktor, prezenter i wolontariusz. Współprowadzący podcast RPGadka, inicjator społeczności graczy online i strony „Oni, on i gry”. Uzależniony od gier RPG, nie potrafi przeżyć tygodnia bez zagrania przynajmniej ośmiu sesji.

Krzysztof Machnik

Krzysztof Machnik posiada 4 dan Aikido (Aikikai) oraz zwój Mokuroku w Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu – najstarszej zachowanej do dnia dzisiejszego japońskiej sztuki walki. Jest profesjonalnym nauczycielem sztuk walki, który na co dzień prowadzi swój klub w Gdańsku. Inicjator intensywnych programów szkoleniowych dla młodzieży i dorosłych.

Aikido zajmuje się od 2004 roku. Zaczyna od treningu pod okiem Tomasza Krzyżanowskiego (6 dan Aikido). Swoją wiedzę pogłębia na wielu seminariach w kraju i za granicą, między innymi w Szwecji, Grecji, Chorwacji, na Łotwie i w Japonii. Fascynuje go broń japońska. By rozwinąć swoją wiedzę zaczyna w 2007 roku treningi iaido. Pierwszy kontakt z Katori ma w roku 2010. W 2014 roku tworzy pierwszą na Pomorzu grupę ćwiczącą Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu. W 2019 roku jako pierwszy w Polsce otrzymuje zwój Mokuroku od Tetsutaka Sugawara, głowy Katori Shinto Ryu Sugawara-ha i twórcy Sugawara Sogo Budo.