Zostań współtwórcą Nordconu!

Jeśli potrafisz prowadzić sesje RPG lub LARPy, wiesz co nieco na temat gier fabularnych i chcesz dołączyć do grona twórców programu, napisz do nas!

Od 29.09 do 20.10 zbieramy zgłoszenia na punkty programu związane z RPG i LARPami.
Dlatego nie czekaj i już dziś zgłoś swoją grę lub prelekcję na adres: larp-rpg@nordcon.gkf.org.pl

Prosimy o przesyłanie opisów punktu programu, preferowanej daty i godziny oraz ewentualnego zapotrzebowania sprzętowego. Informacje odnośnie zgłaszania punktów programu na konwencie zostaną podane bliżej samego Nordconu.

Planszówki

Czwartek
– po obiedzie –> Rzymianie do Domu g. 16:00
– po kolacji –> Dilbert eliminacje #1 g. 20:00

Piątek
– po śniadaniu –> Rome: City of Marble g. 10:00
– po obiedzie –> Dilbert eliminacje #2 g. 16:00
– po kolacji –> Frag turniej g. 20:00

Sobota
– po śniadaniu –> Dilbert eliminacje #3 g. 12:00
– po śniadaniu –> Circus Maximus g. 12:00
– po obiedzie –> Dilbert finał g. 16:00
– po kolacji –> Mare Nostrum Imperia g. 20:00

Bogdan Burliga

Bogdan Burliga – dr hab., prof. Uniw. Gdańskiego, jest filologiem klasycznym i historykiem starożytnym. Studiował filologię klasyczną w Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1999 obronił pracę doktorską w Instytucie Historii UG. Pracuje w Katedrze Filologii Klasycznej tegoż uniwersytetu.

Zajmuje się literaturą antyczną (i problematyką w tej literaturze poruszaną) oraz historią (wojskowość grecka, Aleksander Macedoński), okazjonalnie sięga też do piśmiennictwa średniowiecznego i renesansowego. Jest autorem przekładów i komentarzy do dzieł zarówno z literatury greckiej (Eneasz Taktyk: Obrona oblężonego miasta, Warszawa 2007; Ksenofont: Wychowanie Cyrusa, Wrocław 2014), jak i łacińskiej (Frontyn: Podstępy wojenne, Wrocław 2016), monografii naukowych (Arrian’s Anabasis. An Intellectual and Cultural Story, Gdańsk 2013), redaktorem i współredaktorem prac zbiorowych (Xenophon: Greece, Persia, and Beyond, Gdańsk 2011; Iphicrates, Peltasts, and Leachaeum, Gdańsk 2014) oraz artykułów naukowych publikowanych w Polsce i zagranicą (ich wykaz na: www.academia.edu).

Piotr Kalka

Piotr Kalka – archeolog, społecznik, współzałożyciel „Fundacji Pro turris”, pomysłodawca i organizator Zlotu Fanów Gwiezdnych Wojen FORCECON w Wejherowie. Od 30 lat miłośnik fantastyki, wierny fan nieodżałowanego FENIX-a. Dużo czyta, trochę pisze, lubi kino i teatr, niestety nie umie grać w gry komputerowe. Mieszka w Gdyni, ale często wyjeżdża.

Łukasz Siwko

Jestem futrzakiem. Od około 2003 roku interesuję się tematyką furry, a przede wszystkim fursuitingiem (czyli kostiumami przypominającymi zwierzęta). Jak każdy z futrzaków mam swoją fursonę – czyli postać zwierzęcia z którym się identyfikuję. W moim przypadku jest to wyimaginowany Niebieski Lis o imieniu Louq.

W 2006 roku zrobiłem swój pierwszy kostium przedstawiający moją fursonę. Udało mi się nie tylko zostać jednym z pierwszych fursuiterów w Polsce, ale także zorganizować pierwszy fursuitwalk w naszym kraju, który odbył się w czerwcu 2007 roku.

Od tego czasu staram się przybliżać tematykę furry innym, oraz pokazywać w jaki sposób można zrobić swój własny kostium. Od kilku lat jestem jednym z organizatorów największego konwentu furry w Polsce – Gdakonu. Jestem odpowiedzialny przede wszystkim za wydarzenia i zaplecze związane z fursuitami.