Zostań współtwórcą Nordconu!

Wszystkich chętnych do zgłoszenia sesji/larpów/prelekcji fabularnych zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza.
Formularz: https://nordcon.gkf.org.pl/zglosrpg

Wszystkich chętnych do zgłoszenia prelekcji, warsztatu lub innego punktu programu zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza.
Formularz: https://nordcon.gkf.org.pl/zglosprogram

Ssijcie!

Marek Hajduczenia

Marek Hajduczenia
Marek Hajduczenia – psycholog, instruktor japońskich sztuk walki, myśliwy, żeglarz, miłośnik bushcraftu i przetrwania. Dynamiczny i otwarty na wyzwania człowiek o bardzo bogatym doświadczeniu w wielu dziedzinach, łączy w swym życiu dyscyplinę z dużą dawką ekscentrycznej przygody jednak zawsze w kontekście bezpieczeństwa i przetrwania. W trakcie przedstawi swoje osobiste doświadczenia wynikające z myślistwa i łowiectwa a za pewne pojawią się wątki kulinarne i psychologiczne. Prepers którego motto to: „Im więcej wiesz tym mniej niesiesz!”

Jacek Falejczyk

Jacek Falejczyk
Z wykształcenia chemik, z zawodu żołnierz, sercem fantasta. Twórca i organizator akcji pod kryptonimem Zew Zajdla, która zachęca do głosowania na najstarszą i najfajniejszą fandomową nagrodę literacką. Poza tym człowiek ogarnięty misją krzewienia wiedzy o Marynarce Wojennej i broni masowego rażenia (mocno wybuchowa mieszanka!). Podobno za dużo gada, ale potrafi się zmieścić ze swoimi prezentacjami w wyznaczonym czasie.

Piotr W. Cholewa

Piotr W. Cholewa

Piotr W. Cholewa, matematyk, tłumacz, działacz fandomu. Ukończył studia matematyczne i obronił doktorat na Uniwersytecie Śląskim. Pracował w Instytucie Matematyki UŚ do 2000 roku.

Działa w Śląskim Klubie Fantastyki od początku jego istnienia (był skarbnikiem, wiceprezesem, członkiem Zarządu, wydawał fanzin). Był członkiem zarządu w Europejskim Stowarzyszeniu SF, gdzie pełnił (w różnej kolejności) funkcje prezesa, wiceprezesa i skarbnika. Także były prezes i wiceprezes Związku Stowarzyszeń „Fandom Polski”.

Jako tłumacz debiutował w fanzinach. Pierwszym oficjalnym tłumaczeniem było opowiadanie „Meteor” Johna Wyndhama (1983 r.). Najbardziej znany jest z przekładu książek Terry’ego Pratchetta o świecie Dysku, cyklu Orsona Scotta Carda o Enderze, trylogii Ciągu Williama Gibsona czy cyklu Amber Rogera Zelazny’ego. Wielokrotnie nagradzany za działalność fanowską oraz tłumaczenia (w tym nagrodą Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich).

dr hab. Leszek P. Błaszkiewicz, prof. UWM

Leszek Błaszkiewicz

Radioastronom pracujący w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Oprócz badań naukowych (głównie pulsary), swój czas poświęca na edukację studentów i popularyzację nauki. Jest stałym współpracownikiem kwartalnika „SFinks”, pisuje też teksty popularnonaukowe do innych czasopism, udziela się w internetowym kanale Astrofaza, współtworząc program #PopScience. Wygłasza prelekcje i organizuje pokazy fizyczne i astronomiczne, także podczas konwentów miłośników fantastyki naukowej, do których się zalicza.

Jest wielkim miłośnikiem muzyki elektronicznej, którą popularyzuje, prowadząc audycję radiową „Słodki smak el-muzyki” w radiu UWM FM. Od kilku lat organizuje pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium cykliczne spotkania i koncerty pod hasłem „Muzyka pod Gwiazdami”.

Żniwa

Zespół żniwa

Żniwa to dwa połączone miłością żywioły – Lidia X Paweł. Muzyka to nasze życie i najgorętsza pasja. Razem żyjemy i gramy od 2017 roku! Żniwa to zakochane małżeństwo multiinstrumentalistów, Skjere i Raido.

Grają neoceltycki, słowiański i nordycki pagan-folk, wyzwalający pierwotne instynkty, porywający do tańca, a momentami wprowadzający w nostalgię. Usłyszycie autorski materiał inspirowany dawnymi legendami i muzyką, ale w repertuarze znajdą się też prawdziwe historyczne utwory sprzed wieków. Skjere i Raido wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty, które zabrzmią zarówno na scenie z mikrofonami, ale też bez zasilania, w środku lasu.

Cenią naturalne brzmienie akustycznych instrumentów i nie ograniczają się do konkretnego regionu pochodzenia przy ich doborze. W ich muzyce wykorzystują lutnię romantyczną, skrzypce, cały kołczan różnych fletów, altówkę, harfę celtycką, didgeridoo, cajon, log drum, przeszkadzajki, dwa głosy i przede wszystkim ducha pogańskiej muzyki!

Magdalena Salik

Magdalena Salik
Magdalena Salik – dziennikarka i redaktorka popularnonaukowa, przez jedenaście lat w redakcji „Focusa”. Urodzona w Zamościu, córka nauczycieli historii i mechaniki, mieszka w Warszawie. Pisarka, autorka powieści „Płomień” i „Mniejszy cud”. W 2022 r. uhonorowana Nagrodą im. Macieja Parowskiego przyznawaną przez redakcję „Nowej Fantastyki”, Główną Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodą Zajdla.

Patrycja „Dziczka” Olchowy

Patrycja Dziczka Olchowy
Stowarzyszenie Graj! Kolektyw / Black Monk Games Gdy pierwszy raz sięgnęła po kostki i wyturlała krytycznego pecha, wiedziała, że RPGi na stałe zagoszczą w jej życiu. Aktywnie działa w fandomie, wspiera inicjatywy erpegowe, tworzy i publikuje. Przeszła całą drogę – od uczestniczki po organizatorkę i koordynatorkę bloków programowych, m.in. na takich konwentach jak Avangarda, Zjava czy Falkon, a nawet sędziowała konkursy erpegowe NERD, PMM i Złote Topory. Zawsze chciała połączyć pracę w mediach społecznościowych z niezwykłymi przygodami i odniosła na tym polu sukces dzięki pracy w wydawnictwie Black Monk Games. Uwielbia systemy oparte na 2d20 i takie, które wspierają narrację, ale na pytanie w co gra najczęściej odpowie, że w Zew Cthulhu i Warhammera. Prywatnie żona Dzika i mama Dziczka Jr. oraz stada kotów, trenerka jednorożców, z zamiłowania wiedźma. Poszukuje magicznego eliksiru rozciągającego w czasie dobę.

Marcin „Dredu” Regulski

Marcin Dredu Regulski
Marcin „Dredu” Regulski to polski twórca treści związanych z grami fabularnymi oraz prowadzący kanał na YouTube o nazwie Erpegówek. Urodzony w 1989 roku, zaczął swoją przygodę z RPG około 2002 roku, kiedy to zainteresował się grą Advanced Dungeons & Dragons. W 2018 roku założył kanał Oni On i Gry, który z czasen przeksztacił się w Erpegówek. Współprowadzący podcastu RPGadka oraz twórca gdy Dice Royale. Oprócz tego, prowadzący transmisji na żywo z sesji RPG oraz aktywny twórca w polskiej społeczności RPGowej. Lubi gęsi.

Adam Kwapiński

Adam Kwapiński
Niezależny projektant gier planszowych związany z branżą od ponad dekady. Początkowo, przez kilka lat prowadził własne wydawnictwo. Ostatnio skupił się wyłącznie na projektowaniu wydając swoje gry we współpracy z wydawcami z całego świata. Stworzył ponad 30 gier, z których do najbardziej znanych należą: Nemesis, Lords of Hellas, Dark Ages oraz planszowa adaptacja Frostpunka. W 2021 roku ukazała się jego książka poświęcona projektowaniu gier. Interesuje się grami wszelkiego rodzaju od planszówek poprzez gry video czy klasyczne gry RPG. W czasie wolnym od pracy czyta co mu się nawinie pod rękę od fantastyki po Schopenhauera, ale można go też spotkać przy pokerowym stole albo na koncercie muzyki irlandzkiej.

Sponsorzy