Zostań współtwórcą Nordconu!

Jeśli prowadzisz sesje RPG lub LARPy, wiesz co nieco na temat gier fabularnych i chcesz dołączyć do grona twórców programu, napisz do nas!

Od 6 sierpnia do 15 listopada zbieramy zgłoszenia na punkty programu związane z RPG i LARPami.
Dlatego nie czekaj i już dziś zgłoś swoją grę lub prelekcję fabularną na adres: larp.rpg.nordcon@gmail.com

Prosimy o przesyłanie opisów punktu programu, preferowanej daty i godziny oraz ewentualnego zapotrzebowania sprzętowego. Informacje odnośnie zgłaszania punktów programu na konwencie zostaną podane bliżej samego Nordconu.

Po raz pierwszy na Nordconie!!!

Nie musicie obawiać się że hordy wikingów zabiorą wam miejsce na sesji, czy LARPie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom danym nam przez Odyna możecie zapisać się na gry fabularne jeszcze przed konwentem. Dokonać tego można w poniższym formularzu:
https://drive.google.com/open?id=1V_o81n1UA07nBkrij_nA63eY0MXbV4WZPH-OrunZZmM

W razie pytań ślijcie kruki na adres:
larp.rpg.nordcon@gmail.com

Fechtschule Gdańsk

Zajmuje się badaniem oraz rekonstrukcją Europejskich Sztuk Walki bez zbroi z okresu od Średniowiecza do epoki Nowożytnej.

Pracuje w oparciu o zachowane źródła historyczne (m.in. traktat Petera von Danzig z 1452 roku), współczesne sztuki i sporty walki.

Stawia sobie za cel odtworzenie dawnej sztuki fechtunku europejską bronią białą oraz wypracowanie metodyki bezpiecznego treningu.

Adam Mateja

Urodzony w 1971 roku. Studiował informatykę w Toruniu po skończeniu której rozpoczął pracę w kolejnych firmach IT. Aktualnie zatrudniony w globalnej korporacji gdzie zajmuje się układaniem pracy sobie i innym.

Rysowaniem zajmuje się od dziecka zaczynając od przerysowywania komiksów „Kajka i Kokosza”. Czytał „Relax-y” i wszystko inne, co wydawano w formie komiksowej w latach 80tych. We wczesnych latach 90tych stworzył grafikę do wydanych w Polsce gier na 8bitowe komputery Atari: „Droga Wojownika” i „Inny Świat”. Kilka lat temu na łamach wydawnictwa „Znakomiks” opublikowane zostało kilka odcinków komiksu „Czarna Gwiazda” do scenariusza Ireneusza Mazurka. Różnorakie prace można zobaczyć na wielu stronach w czeluściach internetu min.: deviantart (www.deviantart.com/admat), Instagram (@admat007), blogu (mateja.info) i innych miejscach. Bywalec nordconów od 1998 roku a od kilku już lat ilustruje różne aspekty tej imprezy takich jak: koszulki, informatory, plakaty i znaczki.

Wielbiciel dobrego kina wszelakiego. Od ponad dwudziestu lat członek Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Mozaika” w Bydgoszczy. A od ostatnich kilkunastu lat również współprowadzący ten klub w Radzie Klubu jak i Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Paulina Hendel

Paulina Hendel pochodzi z Miastka, małego miasteczka zagubionego na Pomorzu. Autorka postapokaliptycznej trylogii dla młodzieży "Zapomniana księga". Od najwcześniejszych lat ma słabość do literatury fantastycznej. Pasjonuje się wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Owocem tej pasji jest jej nowy cykl "Żniwiarz". Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz metodach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Miłośniczka dzikiej przyrody i zwierząt. Entuzjastka podróży, zwłaszcza bez przewodnika.

Bartosz Świątkowski

archeolog, regionalista, doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego Studia archeologiczne podjął na Instytucie Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego. W 2010 uzyskał tytuł magistra przedstawiając prace Ceramika z osady w Starych Kiełbonkach (Ławnym Lasku), stan. III, gm. Piecki z okresu od III do VI w. Jego zainteresowania badawcze związane są z przemianami w ceramice oraz uzbrojeniu w rejonie Morza Bałtyckiego w okresie od III do X w i stanowią podstawę przygotowywanej dysertacji doktorskiej. W 2016 roku ukończyła studia podyplomowe GIS, Fotogrametria i Teledetekcja na Wojskowej Akademii Technicznej. Uczestniczył w licznych badaniach i ekspedycjach naukowych w kraju i zagranicą m.in. Skandynawii i wschodniej części Europy. Od 2012 roku razem z Karoliną Czonstke prowadzą badania na wyspie Bornholm, w których uczestniczą studenci polscy i duńscy. Wyniki swoich prac prezentował na ponad 20 konferencjach i seminariach naukowych w Polsce i zagranicą. Uczestnik licznych projektów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Autor ponad 20 publikacji i opracowań naukowych. Aktywny członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału Kociewskiego. Współorganizator licznych wydarzeń mających na celu popularyzację regionu i jego materialnego i niematerialnego dziedzictwa.

Karolina Czonstke

archeolog, skandynawista, przewodnik, doktorantka na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, adiunkt w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, oddział Grodzisko w Sopocie Studiowała archeologię na Instytucie Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Saxo-Institute na Uniwersytecie w Kopenhadze. W 2009 uzyskała tytuł magistra przedstawiając prace Kontakty słowiańsko-skandynawskie we wczesnym średniowieczu na przykładzie biżuterii ze skarbów z Bornholmu. Swoje zainteresowania badawcze kontaktami interregionalnymi w basenie Morza Bałtyckiego, a zwłaszcza biżuteria słowiańską i przemianami w obrządku pogrzebowym, kontynuuje w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Historycznym UG. W 2015 roku ukończyła Podyplomowe Studia Skandynawistyczne ze specjalizacją język szwedzki. Uczestniczka licznych badaniach i ekspedycjach naukowych w kraju i zagranicą m.in. w Danii, na Ukrainie i w Rosji. Od 2012 roku razem z Bartoszem Świątkowskim prowadzą badania na wyspie Bornholm, w których uczestniczą studenci polscy i duńscy. Wyniki swoich prac prezentowała na ponad 20 konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą. Uczestniczka licznych projektów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, związanych także z popularyzacją dziedzictwa kulturowego Morza Bałtyckiego. Autorka ponad 20 publikacji i opracowań naukowych oraz popularnonaukowych.

Grzegorz Gajek

Urodzony 28 lipca A.D. 1987. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu dziennikarz, redaktor i tłumacz. Autor czterech powieści i licznych opowiadań. Jego „Malowidło” było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza przez portal LubimyCzytać. W 2018 r. powieść „Powrót królów” oraz steampunkowe nowele o Peterkinie i Brokku przyniosły mu nominację do Reflektora Nowej Fantastyki. Regularnie współpracuje z wydawnictwem edukacyjnym Edgard, dla którego tworzy krótkie kryminały do nauki angielskiego. Z zamiłowania koniarz, fajczarz, włóczęga.

Łukasz Malinowski

Pisarz, popularyzator nauki i historyk. W 2010 roku obronił na UJ doktorat. Specjalizuje się w kulturze średniowiecznej Skandynawii. Literacko zadebiutował powieścią „Skald. Karmiciel kruków”, która rozpoczęła cykl Skald: „Kowal słów” (w dwóch tomach) i „Wężowy język” (w dwóch tomach). Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach” oraz „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii”. Publikował teksty popularnonaukowe w Wiedzy i Życie, Focusie Historia, Mówią Wieki, Wirtualnej Polsce i Nowej Fantastyce.

Adam Kwapiński

Zawodowy projektant gier planszowych zafascynowany tą formą rozrywki od najmłodszych lat. Przez 5 lat prowadził wydawnictwo (Fabrykę Gier Historycznych) żeby w 2017 roku skupić się wyłącznie na projektowaniu gier. Obecnie jest wolnym strzelcem współpracującym z różnymi wydawnictwami. Największe dotychczasowe sukcesy są związane z grami Lords of Hellas oraz Nemesis wydanymi za pośrednictwem platformy Kickstarter przez Wrocławskie wydawnictwo Awaken Realms. Oprócz gier planszowych Adam od ponad 20 lat jest związany z lubelskim środowiskiem fantastyki aktywnie uczestnicząc w organizacji lokalnych konwentów. Poza zajmowaniem się grami od wielu lat stara się rozwijać swoją pasję do tańca irlandzkiego.

Mgr Piotr Milewski

  • w firmie TREFL SA pełnił rolę kierownika produktu „karty i gry karciane” w dziale badań i rozwoju
  • w firmie Young Digital Planet w sekcji o tej samej nazwie projektował aplikację Questrunner, służącą do rozgrywania edukacyjnych gier miejskich i miał okazję współtworzyć „The book of trends in education 2015-2016” jako redaktor sekcji „Modern education is fun”
  • autor i współautor larpów (m.in. „Metoda Profesora Kamihary”, „Sodom and Gomorrah Show”, „Dimmuborgir”, „Kot Jarosława”, „Bóg, który się pomylił”) miał również przyjemność być członkiem zespołu scenariuszowego pierwszej edycji „College of Wizardry”
  • organizator i współorganizator konwentów Hardkon (od 2007), Puckon (2009 – 2011), Hardkon Larpers’ Retreat (od 2015) Dreamhaven (2016) oraz Konferencji Larpowej KOLA 2015
  • trzykrotny zdobywca Złotej Maski: dwa razy za scenariusz (2011 i 2013), raz w kategorii najlepszy gracz; dwóch pozostałych nominacji na maski nie udało mu się przekuć, podobnie jak nominacji do nagrody Śląkfa (kategoria „promotor fantastyki”, 2015)
  • współorganizator i sędzia pierwszego polskiego konkursu larpowego „Złota Brama” (2008), sędzia w konkursie „Larpy Najwyższych Lotów” (2013 i 2014) oraz „Złote Maski” (2015)
  • autor gier karcianych (m.in. „Prison run”, „Treasures and Precious”, „Bifrost Birdge”) oraz planszowych („Polska w budowie”)
  • prelegent na konferencjach edukacyjnych oraz okołofantastycznych konwentach
  • redaktor działu larpowego magazynu „Magia i Miecz” (od 2014) oraz okołogrowych artykułów a magazynie „Inne Sfery” i publikacjach larpowych konferencji KOLA założyciel i prezes Stowarzyszenia Twórców Gier FunReal